Jak otěhotnět

Jak otěhotnět

S přibývajícím počtem párů, které nemohou počít dítě, přibývá díky lékařské vědě možností jak otěhotnět.

V současné době stále přibývá žen, které se marně pokouší otěhotnět, a tím i frustrovaných párů marně čekajících na početí potomka. Nejrůznější formy neplodnosti jsou v dnešní době velmi častým jevem a existuje mnoho specializovaných klinik zabývajících se právě touto problematikou.

Je pochopitelné, že dlouhodobé snažení nepřinášející očekávané výsledky nepůsobí příznivě na psychiku obou partnerů, v některých případech je příčinou trvalých problémů nebo rozvratu vztahu.

Neplodnost není samozřejmě jen ženskou záležitostí, proto se před jakýmkoliv léčebným postupem nejprve provádějí testy obou partnerů. Tím začíná náročné období, kdy oba partneři podstupují nelehkou zkoušku trpělivosti, vytrvalosti a především soudržnosti.

Těžko najdeme zaručenou metodu, jak rychle a spolehlivě otěhotnět, přesto existují určité tipy a triky, které mohou přinést úspěch. Nespoléhejme však na pouhé známé výpočty plodných dnů a hlídání ovulace, základem je dobrý zdravotní stav a správná životospráva obou partnerů, odbourání dlouhodobých zlozvyků, jako je kouření a pití alkoholu a podobně. Neméně důležitá je i psychika. Stres a přílišné psychické vypětí jsou dalšími faktory, které mohou nepříznivě ovlivnit náročný proces při snaze o otěhotnění.Články na téma Jak otěhotnět


Adresář

Diskuze na téma Jak otěhotnět

 • Veronika 23.05.2011 21:05 Nevolnosti v těhotenství

  dobry den mi bychom potrebovali vedet jak mame zkusit abych otehotnela .Uznas to stve kdyz si…

 • Anabel 14.07.2013 14:07 Nevolnosti v těhotenství

  Ahoj, jmenuji se Anabel a připojuji se. Jsem v 7tt a už 2 nebo 3 týdny je mi dost zle. Celý den, i…

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku