Lubrikační gely – pomůcka pro početí

Zdroj: Isifa/Thinkstock
Lubrikační gely již neslouží pouze jako erotická pomůcka. Lubrikační gely vám totiž mohou pomoci i na cestě k vytouženému miminku.

Někdo se možná s lubrikačním gelem setkal při erotické předehře, jiní ho použili v rámci antikoncepce. Několikanásobné jištění není nikdy na škodu, a každý gynekolog vám potvrdí, že látky obsažené v lubrikačním gelu fungují jako bariéra před vniknutím spermie do dělohy.

Stejně jako fungují lubrikační gely proti nechtěnému početí, tak si můžete pořídit vaginální lubrikační gel, který ze spermií dostane to nej a vytvoří jim pro cestu k vytouženému cíli i příjemné pracovní prostředí.

Před posledním závodem je dostatečně posilní, aby připravené vajíčko obsadila jenom ta nejsilnější a nejzdravější. Jak je to vůbec možné?

Jak gel podporující početí funguje

Přípravky tohoto typu byly vyvinuty speciálně pro páry, které se snaží o početí. Gel se nestaví spermiím do cesty jako překážka, ale má na ně naopak pozitivní vliv. Zvyšuje totiž jejich pohyblivost a životnost. Je neškodný pro spermie i pro samotný vývoj plodu.

Tento lubrikační gel obsahuje především ionty hořčíku a vápníku, které přirozeně podporují a stimulují plodnost. Spermie na své cestě potřebují vyvážený obsah pH. Jakmile se vychýlí, spermie cestu vzdají již na začátku a k početí nedojde. Pokud jim ale zajistíte vhodné podmínky, spermie se k vajíčku dostane a oplodní ho.

Typy lubrikačních gelů

Klasické lubrikační gely a lubrikanty přítomné v kondomech obsahují látky, které spermie ničí. Pozor ale, nikdy ne spolehlivě, takže používat je jako jedinou metodu antikoncepce by bylo poněkud lehkovážné. Raději je vždy kombinujte s jinými možnostmi ochrany.

V nabídce těchto přípravků najdete jak chladivé varianty, tak i hřejivé, které dokážou intimní partie prokrvit a urychlit dosažení orgasmu. Kromě toho jsou gely i tlumivé, které prodlužují a oddalují vyvrcholení. Nejznámější jsou však ty s nejrůznějšími vůněmi, příchutěmi a podobně.

Lubrikační gely vám sex snadno obohatí, a přitom nejsou nijak finančně náročné. Kromě toho mohou pomoci nejen při hře a rozkoši, ale také ve chvílích, kdy vaše tělo po porodu ještě nefunguje, jak by mělo. A nebo při snaze konečně otěhotnět. Nikdy totiž nevíte, co přesně zajistilo to, že držíte v ruce pozitivní těhotenský test.

Lubrikační gely – pomůcka pro početí patří do témat
 • Dojem a pojem :-) ema 18.01.2013 14:29:40

  Jak vidno z mého předchozího příspěvku takový gel existuje a koupíte ho v lékárně cca za 430 Kč jen ta autorka článku je nána, prostě si plete pojmy , KOALICE taky není samice od KOALY :-)))

 • Dojem a pojem :-) ema 18.01.2013 14:27:52

  Gel Conceive Plus byl speciálně vyvinut pro páry, které se snaží o početí. Gel má pozitivní vliv na spermie, zvyšuje jejich pohyblivost a životnost. Je neškodný pro spermie a vývoj plodu. Obsahuje ionty vápníku a hořčíku a díky nim přirozeně podporuje plodnost. Používají ho úspěšně ženy na celém světě.

  Conceive Plus je jediný lubrikační gel, který obsahuje ionty vápníku a hořčíku. Tyto ionty jsou přítomny ve všech tělních tekutinách a jsou zásadní pro životaschopnost buněk a pro proces oplodnění. Conceive Plus je vyroben patentovanou metodou tak, aby vytvářel specifické pH prostředí pro optimální podmínky, nutné k přežívání a migraci spermií. Spermie ve spojení s Conceive Plus prokazují významně zlepšenou životaschopnost ve srovnání se spermiemi pohybujícími se v prostředí ostatních lubrikačních gelů i v prostředí bez použití lubrikačních gelů. Conceive Plus byl vyvinut tak, aby vytvářel prostředí "přátelské" pro spermie, které je přirozené a velmi zvyšuje pravděpodobnost početí.

  Spermie potřebují k přežití vyvážený obsah pH (dle výzkumů světové zdravotnické organizace, jsou optimální podmínky pro přežití sperma a migrace hlenu děložního hrdla, v rozsahu pH 7,0 - 8,5). Pokud nebude zachován tento optimální rozsah, spermie nebudou fungovat optimálně a mohou ztratit schopnost dostat se k vajíčku a oplodnit ho. Conceive plus vám pomůže zajistit tyto optimální podmínky, na rozdíl od ostatních běžně dostupných vaginálních gelů a lubrikantů, které nesplňují podmínky pro optimální fungování spermií.

 • Třeba ne Prostě já 16.01.2013 21:07:54

  Třeba se autorka nespletla, jen se inspirovala mojí švagrovou. Ta se na Silvestra třískla jak se na tento den sluší, pak použila jako jedinou antikoncepci spermicidní gel a jakýho máme krásnýho synovce :-D

  • Re: Třeba ne R. 17.01.2013 10:50:50

   :)))

 • Komentář byl smazán Tereza 16.01.2013 16:20:55

 • děsný jana 14.01.2013 21:30:42

  to je fakt děs .proč to ty lidi dělaj?kdybych nečetla vaše komentáře tak jdu a schaním ho :(

 • děsný jana 14.01.2013 21:26:46

  to je fakt děs .proč to ty lidi dělaj?kdybych nečetla vaše komentáře tak jdu a schaním ho :(

 • Jana 14.01.2013 15:32:09

  Osobní zkušenost: opakovaně jsme zkusili gel pro podporu početí a výsledek? Nic, jen vyhozené peníze.

 • Oprava 08.01.2013 09:04:47

  Redakce se omlouvá svým čtenářům za faktické chyby v textu. Článek byl opraven.

  • Re: Oprava Martin 14.01.2013 14:06:51

   Paní Mocková by se měla před publikováním nejdříve informovat a pak si to po sobě i přečíst...chyba nadále přetrvává i v 6. odstavci...

   "Spermicidní gel obsahuje především ionty hořčíku a vápníku, které přirozeně podporují a stimulují plodnost. ..."

 • Redaktorka se docela sekla :)) dan 07.01.2013 12:56:35

  Hlavně, aby někdo nevzal takový článek vážně, protože jestli se teď někdo bude pokoušet počít dítě se spermicidním gelem, tak bude docela zklamaný z účinku :-))).

  Když jsem to četl, musel jsem si protřít oči a zkontrolovat datum jestli není Apríl :))).

  • Re: Redaktorka se docela sekla :)) Veronika 07.01.2013 13:26:28

   Souhlasím a divím se, že článek ještě nestáhli, když už tu tolik lidi píše, že je to pěkný nesmysl..

   Mohl by se tomu někdo věnovat???

 • Pája 06.01.2013 16:08:32

  Já si tedy myslím, žespermicidní gely jsou určenyk něčemu jinému.Vizdefinice na wiki(http://cs.wikipedia.org/wiki/Spermicid). Docela by mězajímalo, kde k tomu autor kapřišla...

 • :-D angharadd 05.01.2013 18:40:49

  Spermicidní krém patří mezi chemické antikoncepční prostředky

  Funkce spermicidních krémů je jednoduchá. Mužské zárodečné buňky jsou schopné oplodnit vajíčko a pohybovat se pouze ve vhodném prostředí - v děloze či ve vejcovodech. V jiném prostředí zejména kyselém velice rychle umírají. Spermicidní krémy změní prostředí v děloze a tím zabrání spermiím oplodnit vajíčko.

  příště až budete psát podobné hluposti o pomůckách pro početí tak si laskavě zjistěte které to jsou spermicidní gel to teda není.....

 • Ph michal 05.01.2013 16:35:16

  A to Ph si taky opravte na pH, vždyť je to ostuda, to se učí i děti v 5. třídě. I když autorovi článku netipuju na víc...

 • peta 05.01.2013 12:48:09

  Ten clanek psalo sestilete dite? Radeji to stahnete nebo dojde k nestesti......

 • cože? Dell 04.01.2013 19:03:41

  Spermicidní gel funguje jako zabiják spermií..proto " cidní". Přála bych si, aby tvořitelé těchto slabých článků museli citovat použitou literaturu...neboť takhle to vypadá, že je prostě něco napadlo, a tak to sem napsali...co na tom, že jsou to nesmysly až lži...

 • fakt? hahahihihoho 04.01.2013 13:04:29

  nespletli jste se tady?
  "Stejně jako fungují lubrikační gely proti nechtěnému početí, tak si můžete pořídit spermicidní gel, který ze spermií dostane to nej a vytvoří jim pro cestu k vytouženému cíli i příjemné pracovní prostředí."
  ne náhodou stejně jako spermicidní gely proti nechtěnému.... tak si můžete pořídit lubrikační, ....?


Adresář

Diskuze na téma Jak otěhotnět

 • Veronika 23.05.2011 21:05 Nevolnosti v těhotenství

  dobry den mi bychom potrebovali vedet jak mame zkusit abych otehotnela .Uznas to stve kdyz si…

 • Anabel 14.07.2013 14:07 Nevolnosti v těhotenství

  Ahoj, jmenuji se Anabel a připojuji se. Jsem v 7tt a už 2 nebo 3 týdny je mi dost zle. Celý den, i…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku